بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی

کشور انگلستان، از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و سالانه افراد زیادی، با هدف تحصیل، سرمایه گذاری، یادگیری زبان و کار در انگلستان، راهی این کشور می شوند. کشور انگلستان نظام سیاسی و اقتصادی بسیار با ثباتی دارد و وجود دانشگاه های برتر دنیا، همچون آکسفورد و کمبریج در این کشور، بر ارزش و اعتبار آن افزوده و آن را تبدیل به کشوری محبوب در بین مهاجرین جهان، کرده اند. اما یکی از مهم ترین سوالاتی که همواره برای مهاجران مطرح بوده است، تفاوت شهرها است و این که کدام شهر برای کار و زندگی در این کشور مناسب تر است.

بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی

طبق آخرین آمار به دست آمده از بررسی سطح رفاهی، میزان درآمد و میزان تفریح و سرگرمی در شهرهای مختلف انگلستان، شهرهای زیر به عنوان ۵ شهر برتر این کشور برای زندگی اعلام شده اند.

لندن (London):
شهر لندن که پایتخت کشور انگلستان است، بزرگ ترین و مهم ترین شهر این کشور می باشد و یکی از مراکز مالی و تجاری بسیار مهم در کل دنیا است.سرانه درآمد ماهیانه در این شهر حدودا، ۳۴۹۰ پوند می باشد. البته هزینه های زندگی در این شهر نیز بسیار زیاد است. امنیت شهر لندن بسیار خوب است و امکانات تفریحی و سرگرمی در آن، به وفور دیده می شوند. بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی از ۲۰۰ کشور جهان، در این شهر به تحصیل می پردازند و اکثرا بعد از فارغ التحصیلی، در همین شهر مشغول به کار و زندگی می گردند.

کاردیف (Cardiff):
کاردیف، مرکز استان ولز (Wales) می باشد. این شهر به لندن نزدیک است و هزینه ی زندگی در آن، نسبت به لندن، بسیار کم تر است. تعداد مسلمانان در این شهر زیاد می باشد و شاید هیچ عجیب نباشد که در خیابان های کاردیف به تعداد زیادی زنان با حجاب برخورد کنید که به راحتی در حال تردد هستند. این شهر از امکانات رفاهی و حمل و نقل بسیار خوبی برخوردار است و حقوق ماهیانه در آن حدود ۲.۴۵۰ پوند می باشد.

آکسفورد (Oxford):
شهر آکسفورد جمعیتی بالغ بر ۱۷۰ هزار نفر دارد. همان طور که می دانید بخش اعظمی از شهرت این شهر، به خاطر وجود دانشگاه آکسفورد و کالج ها و مدارس معتبر انگلستان است. صنایع موتورسازی، چاپ و تکنولوژی اطلاعات و مشاغل مربوط به تحقیقات در این شهر، از رونق بسیار برخوردار است و حقوق ماهیانه در آن حدودا، ۲.۹۵۰ پوند می باشد.

منچستر (Manchester):
شهر منچستر، یکی از قدیمی ترین، زیباترین و توریستی ترین شهرهای انگلستان است که بعد از بیرمنگام و برادفورد، بیشترین تعداد مسلمانان را در خود جای داده است و تعداد پاکستانی ها در این شهر بسیار زیاد است. درآمد ماهیانه در این شهر حدود ۲.۶۰۰ پوند است و از امکانات رفاهی و تفریحی بسیار خوبی برخوردار است.

شفیلد ( Sheffield):
شهر شفیلد، یکی دیگر از شهرهای بزرگ کشور انگلستان است که به عنوان امن ترین و سرسبز ترین شهر انگلستان شناخته شده است. این شهر یکی از کم هزینه ترین شهرهای انگلستان، به ویژه برای دانشجویان است و حقوق ماهیانه در آن حدود ۲.۴۰۰ پوند می باشد.

البته شهرهای خوب کشور انگلستان، برای زندگی، محدود به همین ۵ شهر نمی باشند و شهرهایی همچون، نیوکاسل (Newcastle)، لستر (Leicester)، یورک(York)، برایتون (Brighton) و لیورپول (Liverpool)، شهرهایی هستند که شهرت جهانی دارند و امکانات زندگی در آن ها، در بالاترین سطح ممکن است. درآمد ماهیانه در این شهرها حدودا ۲.۵۰۰ تا ۳.۰۰۰ پوند است و هزینه ی زندگی در آن ها بسیار کم تر از لندن است. تمامی این شهرها از امکانات حمل و نقل بسیار خوبی برخوردارند و امکان تفریح و سرگرمی، در کنار کار در این شهرها، زندگی را بسیار لذت بخش تر کرده است.

 

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید