شرایط زندگی در انگلیس

کسانی که قصد ادامه‌ی زندگی در انگلستان، تحصیل در این کشور، کار و به صورت کلی مهاجرت به انگلیس را دارند، می بایست از شرایط زندگی در انگلیس مطلع باشند تا با آگاهی کامل و سنجش همه جانبه، دست به انتخاب این کشور برای مهاجرت بزنند. امروزه انگلستان مقصد تحصیلی و اشتغال بسیاری از جوانان است و این امر می بایست با در نظر گرفتن شرایط زندگی در انگلیس، توأم باشد. شرایطی راجع به نحوه اقامت، سطح علمی دانشگاه ها، وضعیت اقتصادی و به طور کلی سطح رفاه مردم در این کشور، موضوع این نوشتار است. بدین ترتیب، توصیه می شود تا ضمن مطالعه این مطلب، از مشورت با متخصصین امر نیز غافل نمانید و با مراجعه به ایشان، از دقیق ترین آمار و ارقام مربوط به سال ۲۰۱۷ میلادی، مطلع شوید. هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در این مسیر، پذیرای شما متقاضیان برای ارائه انواع خدمات حقوقی حضوری و غیرحضوری و نیز اقدام در خصوص مهاجرت شما به کشور انگلستان است.

شرایط زندگی در انگلیس

شرایط زندگی در انگلیس – جغرافیا

انگلستان، از نظر مساحت هفتاد و نهمین کشور پهناور در دنیا و بزرگترین کشور در بریتانیاست و از شمال با اسکاتلند و از غرب با جمهوری ولز همسایه است. همچنین این کشور، میزبان بزرگترین شهر در اروپا، یعنی لندن است. لندن، پایتخت انگلستان، و البتّه پایتخت پادشاهی بریتانیا، یکی از زیباترین شهر‌های جهان و پیشگام در هنر و اقتصاد و همواره گزینه‌ی جذّابی برای گردشگران بوده است. با این که انگستان زیاد کشور پهناوری نیست، امّا جمعیتی بالغ بر ۵۴ میلیون نفر را در خود جای داده است و به این معناست که تراکم جمعیّتی بالایی دارد. از نظر آب و هوایی، انگلستان کشوری نسبتاً معتدل است. رطوبت هوا و جزیره‌ای بودن، همواره اوقات خوشی را برای مردم این منطقه رقم می‌زند. در انگلستان شاهد زمستان های خیلی سرد و تابستان های خیلی گرم نیستیم. به طوری که در زمستان، دمای هوا به ندرت از صفر پایین‌تر می ‌رود و در تابستان نیز، دمای هوا از ۳۰ درجه بیشتر نمی شود. اگر عاشق باران هستید، انگلستان کشور رؤیایی شما خواهد بود؛ با میانگین بارش سالانه‌ی ۸۳۸ میلی‌متر.
بیش از ۶۰۰ مایل خط ساحلی زیبا مانند کورن وال (cornwall) و نورث امبرلند ((northumberland، مناطق روستایی بی نظیر با کلبه‌ های سنگی و خیابان ‌های سنگ فرش شده، خوراکی های خوشمزّه، تاریخ غنی و شهر های پُر هیاهو ، تنها بخشی از دلایلی هستند که هر کس باید این کشور را حدّاقل برای یک بار از نزدیک ببیند. امّا برای زندگی، شرایط متفاوت است. موارد مهمتری همچون اقامت، کار و هزینه‌های زندگی و امنیت وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شرایط زندگی در انگلیس – علم و تحصیل

انگلستان علاوه بر شرایط خوب جغرافیایی و آب و هوایی و طبیعت بکر و شهر های مدرن، به یک دلیل مهمّ دیگر هم مورد توجّه بسیار قرار می‌گیرد که آن، تحصیل در دانشگاه های انگلستان است. از روزگاران گذشته انگلستان همواره از امپراتوری‌ های پیشرفته و قوی بوده و البته استعمار سایر کشور ها نیز، باعث ورود شتابان دانش و فن به این کشور شده است. علاوه بر این، محقّقان، دانشمندان و مخترعان بزرگی همچون آیزاک نیوتون، آلبرت اینشتین، نیکولا تسلا و توماس ادیسون در این کشور پرورش یافته‌ اند. همین امر به مرور باعث پیشرفت سطح علمی و فرهنگی مردم شد و روز به روز، دانش‌پژوهان بیشتری برای کسب علم به انگلستان مهاجرت می‌کردند. این کشور پس از تجریه انقلاب صنعتی و عصر روشنگری، شاهد پیشگامی های متعدد علمی بوده است؛ نظیر ظهور جرم شناسان نظریه پردازی نظیر جرمی بنتام. در ادامه این سیر علمی، امروزه نیز مدارک دانشگاه ‌های بریتانیا در تمام نقاط دنیا معتبر است و در عین حال بسیار ارزشمند می باشد. طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور ارائه می ‌شوند. بنابراین دانشجویان می توانند در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود در انگلستان ادامه تحصیل دهند. تعدادی از چندین دانشگاه بزرگ و معتبر انگلستان را در ادامه بیشتر می‌شناسید:

شرایط زندگی در انگلیس

۱. کمبریج (University of Cambridge)
دانشگاه کمبریج به لحاظ تاریخی بسیار غنی است. ساختمان های معروف دانشگاه و دانشکده های آن، توریست های فراوانی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این دانشگاه برای دوّمین سال متوالی به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شد که این امر نشان دهنده ی کیفیت بالای علمی و مطلوبیت شرایط زندگی در انگلیس است. رتبه بندی مذکور، این دانشگاه را بالاتر از دانشگاه های هاروارد و آکسفورد نشان می دهد. از نظر سابقه، کمبریج سوّمین دانشگاه دنیا و محلّ تحصیل دانشمندانی نظیر چالز داروین بوده است.
۲. آکسفورد(University of Oxford)
یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه آکسفورد، بهره بردن از مزایای یک مؤسّسه‌ی بزرگ بین المللی و شناخته شده در حین زندگی در جامعه دانشگاهی کوچک تر است. این دانشگاه، سال گذشته رتبه‌ی بعد از دانشگاه هاروارد را به خود اختصاص داد. آکسفورد محلّ تحصیل ۲۶ تن از نخست وزیران انگلستان و همچنین بیل کلینتون، یکی از رئسای جمهور سابق آمریکا بوده است.
۳. کالج امپریال لندن (Imperial College London)
این کالج سال گذشته از مقام ۷ به مقام ۶ تغییر مکان داد (بین تمامی دانشگاه‌های جهان). این دانشگاه، یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان را به صورت گزینشی انتخاب می کند و امکان ادامه تحصیل در انگلستان را برای دانش آموزان ممتاز فراهم می کند.
دانشگاه‌های بزرگ دیگری همچون کالج کینگ، منچستر، بریستول و بیرمنگام، هرساله میزبان تعداد بسیاری دانشجوی غیربومی از سرتاسر جهان است. متقاضیان می توانند برای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای دانشجویی و تحصیل در دانشگاه های انگلستان، با مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت همراه باشند.
گفتنی است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران نیز هر ساله اقدام به اعزام دانشجویان متقاضی به دانشگاه های سراسر دنیا می کند که انگلستان نیز از جمله ی این مقاصد است. با توجه به تقویت روابط دیپلماتیک میان این کشور با جمهوری اسلامی ایران، احتمالاً روند اعزام دانشجو به انگلستان فزاینده خواهد بود. برخی از مهمترین دانشگاه های انگلیسی مورد تأیید وزارت علوم ایران عباتند از:
University of Cambridge
University of Dundee
University of Edinburgh
University of Exeter
University of Glasgow
University of Leeds
University of Leicester
University of Liverpool
University of Oxford

شرایط زندگی در انگلیس – هزینه آموزش عالی

باید گفت که تحصیل در انگلستان، اصولاً رایگان نیست. اما با داشتن شرایط علمی لازم، امکان اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور وجود دارد. البته باید افزود که بورس های تحصیلی معمولاً مختص مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. با این حال، تمامی دانشگاه های این کشور دارای بورس های کامل نیستند تا امکان تحصیل رایگان در انگلیس را فراهم آورند. بدین ترتیب توصیه می شود تا پیش از اقدام، با مراجعه به سایت های اینترنتی دانشگاه های مختلف کشور انگلستان، از امکان یا عدم امکان اخذ بورس تحصیلی آگاه شوید.
شرایط زندگی در انگلیس – اقتصاد

شرایط زندگی در انگلیس

واحد پول رایج در انگلستان، پوند است. هر پوند معادل ۴.۹۴۳ تومان ایران است، نزدیک به ۵۰۰۰ تومان. مهمترین بخش در مورد هزینه‌ها، هزینه‌های اقامتی است که در ذیل بدان اشاره شده است:
هزینه (تومان) هزینه (پوند) منطقه
۱.۲۴۴.۰۰۰ – ۱.۰۷۸.۰۰۰ ۷۵۰-۶۵۰ شرق لندن
۱.۳۲۷.۰۰۰ – ۱.۱۶۱.۰۰۰ ۸۰۰-۷۰۰ غرب لندن
۱.۱۶۱.۰۰۰ – ۹۹۵.۰۰۰ ۷۰۰-۶۰۰ جنوب لندن
۱.۲۴۴.۰۰۰ – ۱.۰۷۸.۰۰۰ ۷۵۰-۶۵۰ شمال لندن
۱.۴۰۹.۰۰۰ – ۱.۲۴۴.۰۰۰ ۸۵۰-۷۵۰ مرکز لندن

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت آن

برای مهاجرت به انگلستان، راه های متعددی نظیر اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و حتی پناهندگی وجود دارد. البته باید دانست که پناهندگی راه آسانی نیست و به نظر می رسد که سیاست های کشور انگلستان، به سمت کاهش پذیرش پناهندگان سوق گرفته است. این امر با جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا شدت گرفته است. با این حال، پناهندگی امری غیر ممکن نیست و بسته به شرایط مختلف هر فرد، می تواند یکی از راه های مهاجرت به انگلستان باشد.
اگر شرایط زندگی در انگلیس، برای فرد متقاضی مطلوب باشد، می تواند در راستای اخذ تابعیت آن نیز اقدام کند که البته اندکی دشوارتر و طولانی تر از اخذ ویزای اقامت خواهد بود. برای گرفتن تابعیت کشور انگلستان داشتن از جمله شرایط زیر الزامی است:
۱ – سن فرد متقاضی باید در زمان تقاضای تابعیت ۱۸ سال یا بیشتر از آن باشد؛
۲ – متقاضی باید از زندگی خوبی در زمان اقامت در کشور انگلستان برخوردار باشد و به دیگر سخن فاقد هرگونه سوء سابقه یا تخلف‌های کیفری در اداره‌ی مهاجرت کشور انگلستان باشد؛
۳ – دانش زبانی مناسب و در حد متعارف داشته باشد؛
۴ – اطلاعات مورد نیاز از فرهنگ، تاریخ و سیاست کشور انگلستان را داشته باشد؛
۵ – تصمیم به زندگی آتی در کشور انگلستان داشته باشد؛
۶ – متقاضی باید قبل از درخواست تابعیت برای کشور انگلستان، حداقل پنج سال در این کشور زندگی کرده و حضور فیزیکی داشته باشد؛

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید