بهترین شهر آلمان برای زندگی

با وجود فرهنگ سخت‌کوشی، غذاهای باورنکردنی، و قلعه‌های خیره‌کننده و معروف دنیا، زندگی در آلمان مطمئناً می‌تواند برای کسانی که به دنبال چیزی متفاوت هستند، جذاب باشد. اما پیش از رزرو خانه خود در آلمان، شما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید در کدام منطقه از این کشور زندگی کنید. با تفکر در مورد شیوه زندگی که می‌خواهید داشته باشید، حرفه‌ای که می‌خواهید دنبال کنید و میزان هزینه زندگی که مایل به پرداخت هستید، گزینه‌های بسیاری در دسترس شما خواهد بود.
در این مقاله، ما به برخی از بهترین مناطق برای زندگی در آلمان نگاهی می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چرا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشند. این بررسی شامل بهترین مناطق و شهرهایی است که افراد مهاجران اروپایی مایل به نقل‌مکان به آنجا هستند. ما همچنین هزینه‌های مرتبط با زندگی در این مناطق با تمرکز خاصی بر میزان هزینه اجاره یا خرید مسکن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : شهر برلین به سرعت به یکی از پرطرفدارترین پاتوق‌ها در جهان تبدیل شد. با وجود اینکه بیشتر این شهر در جنگ جهانی دوم نابود شد، ولی خیابان‌های این شهر ترکیبی از ساختمان‌های مدرن و هنرهای خیابانی باورنکردنی است و به خاطر آن‌ها شهرت یافته است.
به دلایل مختلف، این شهر محبوب مهاجران ایرانی است . نه تنها به خاطر طبیعت و چشم‌اندازهای سرسبز، بلکه یک سوم جمعیت وسیع این شهر در کنار جنگل‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، چمن‌زارها و پارک‌ها اقامت کرده‌اند.

در حال حاضر این شهر ۱۴۳۶۵ نفر از مهاجرین بریتانیایی را در خود جای داده است تا بتوانند از امکانات این شهر استفاده کنند. سطح نسبتاً خوب زبان انگلیسی در سراسر شهر و بسیاری از مشاغل مناسب برای آنان، این شهر را بسیار محبوب جمعیت جوان کرده است.
هزینه زندگی در شهر نسبتاً بالا است. اجاره یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۱۵۰۰ یورو در ماه هزینه دارد و برای خرید در همان محل، شما باید به طور میانگین ۴۹۰۰ یورو در هر متر مربع بپردازید.
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان مهاجرت به دوسلدورف
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : شهر دوسلدورف نسبت به برلین کمتر شناخته شده است ولی محبوبیت در حال رشدی بین مهاجران ایرانی دارد. نکته جالب توجه اینکه این شهر از نظر کیفیت زندگی و سطح کلی زیرساخت‌ها در رتبه ششم قرار دارد. با وجود صنایع بزرگ بانکی، شرکت‌های رسانه‌ای، شرکت‌ها و رستوران‌های بزرگ و چند ملیتی که همه فرصت‌های شغلی زیادی را ارائه می‌دهند، این شهر از منظر شغلی بسیار حرفه‌ای و قوی است. همچنین با توجه به فرهنگ بالا و روش زندگی افراد، تعداد زیادی موزه، بازار و رستوران در شهر وجود دارد.
اگر چه تعداد دقیق ایرانی ها در شهر دوسلدورف در دسترس نیست، ولی احتمالاً نسبت به شهرهایی مانند برلین، هامبورگ و مونیخ، مهاجران کمتری در این شهر پیدا خواهید کرد. گفته می‌شود که فرهنگی قوی در این شهر وجود دارد و بسیاری از افراد خدماتی حداقل تا حدودی زبان انگلیسی را می‌دانند.
علاوه بر این زندگی در این منطقه مقداری گران‌تر از شهرهای دیگر مانند برلین است. به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان ۳ خوابه متوسط در مرکز شهر می‌تواند حدود ۱۷۰۰ یورو در ماه هزینه داشته باشد و قیمت ملک می‌تواند ۶۰۰۰ یورو به ازای هر متر مربع باشد.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان زندگی در هامبورگ
هامبورگ دومین شهر بزرگ در آلمان و گزینه‌ای عالی برای زندگی مهاجران بریتانیایی است. اگر چه هامبورگ شهری بزرگ است، ساکنان آن کیفیت زندگی عالی دارند و فضای زندگی به ازای هر فرد از همه شهرهای بزرگ دیگر سراسر جهان بیشتر می‌باشد. رودخانه‌ها و کانال‌ها در محیط اطراف شهر عبور می‌کنند و بیش از ۲۰۰۰ پل برای عبور از آنها ساخته شده است. این منطقه دارای سطح بالایی از تنوع است که تجربیات مختلفی از معماری خیره‌کننده سنتی تا مناطقی جدید و پیشرفته را ارائه می‌دهد و زندگی شبانه و مکان‌های اجتماعی زیادی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند.
یک فرهنگ قوی مهاجرتی در هامبورگ وجود دارد. اگر چه اکثریت افراد آلمانی در شهر تنها یک درک اولیه از زبان انگلیسی دارند و ترجیح می‌دهند در صورت امکان به آلمانی صحبت کنند، ولی انگلیسی به طور گسترده‌ای برای افراد قابل درک است.
اجاره خانه در شهر می‌تواند نسبتاً گران باشد. اگر بتوانید خانه‌ای بخرید، می‌تواند به میزان قابل توجهی ارزان‌تر از سایر نقاط کشور هزینه کنید. شما باید حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در ماه برای اجاره یک خانه ۳ خوابه در مرکز شهر پیش‌بینی کنید، اما می‌توانید تقریباً با ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو برای هر متر مربع در مرکز شهر صاحب خانه شوید.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان زندگی در مونیخ
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : یکی دیگر از منطقه بسیار محبوب ایرانی ها ، شهر مونیخ است. نقایص این شهر برطرف شده است و کاملاً واضح است که چرا مونیخ یک انتخاب عالی برای یافتن خانه‌ای جدید در آلمان است. این شهر بر اساس نتایج کیفیت زندگی مرسر، در رتبه چهارم کیفیت زندگی و رتبه دوم زیرساخت‌های ضروری قرار گرفته است.
مونیخ شهر تضادهاست و به دو دلیل اصلی، محبوب مهاجران است. اولین دلیل معماری خیره‌کننده در کنار فرهنگ پیچیده و زیبا آن است. دیگری جشن سالانه سرگرم‌کننده و شاد اوکتبرفست می‌باشد که هر ساله گردشگران فراوانی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.
اما همه این نکات مثبت با خود هزینه می‌آورد، در واقع مونیخ یکی از گران‌ترین شهرهای اروپا است. آپارتمان متوسط ۳ خوابه در مرکز شهر می‌تواند شما را بیش از ۲۰۰۰ یورو در ماه به خرج بیاندازد و خرید خانه در این شهر هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰۰۰ یورو در هر متر مربع خواهد داشت.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان مهاجرت به نورمبرگ
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : اگر شما زمانی که به خانه جدید خود در آلمان می‌آید، به دنبال یک گزینه آرام‌تر و آسوده‌تر هستید، نورمبرگ یک گزینه عالی است. منطقه باواریا تاریخی غنی دارد و گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که می‌خواهند بیشتر غذا و نوشیدنی‌های آلمانی به خصوص طعم آبجو باورنکردنی آن را تجربه کنند.
یک فرهنگ غنی از مهاجران و زبان انگلیسی و یک تجارت بزرگ گردشگری در این شهر وجود دارد، تا آنجا که شما با خیال راحت می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. با این حال توصیه می‌شود حداقل برخی از اصول اولیه زبان آلمانی را یاد بگیرید که تلاش شما را نشان می‌دهد و امکان ایجاد ارتباط با افرادی ناآشنا به زبان انگلیسی را برای شما فراهم می‌کند.
زندگی در این شهر یکی از ارزان‌ترین مناطق کشور به حساب می‌آید. هزینه متوسط اجاره یک ملک ۳ خوابه حدود ۱۰۰۰ یورو در هر ماه است و خرید آن نیز حدود ۳۵۰۰ یورو در هر متر مربع هزینه به همراه دارد.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان ندگی در اشتوتگارت
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : اشتوتگارت در میان چندین تپه، دره و پارک واقع شده است و در صنعت خودرو نقش پررنگی دارد. یک شهر آرام با فرهنگ اجتماعی عالی و با دسترسی آسان به مغازه‌ها، بازارها، تئاترها، کافه‌ها و پارک‌ها است. همچنین دارای ریشه‌های فرهنگی فوق‌العاده به همراه ساختمان‌های تاریخی خیره‌کننده و معماری مدرن فراوان در سراسر شهر می‌باشد. برای علاقه‌مندان به خودرو جالب است که بدانند کارخانه معروف فراری نزدیک به این شهر واقع شده است و اگر شما پول اضافی برای خرید یک فراری داشته باشید، می‌توانید ماشین جدید خود را مستقیماً از کارخانه به خانه بیاورید. با توجه به شهرت صنعتی منطقه، تعداد زیادی افراد خارجی در این شهر مستقر هستند و به طور گسترده‌ای زبان انگلیسی استفاده می‌شود.
زندگی در اشتوتگارت نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است و یک خانه معمولی ۳ خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ۱۴۰۰ یورو در هر ماه هزینه اجاره دارد. خرید خانه نیز به اندازه کافی قابل‌دستیابی است و قیمت حدود ۴۹۰۰ یورو در هر متر مربع هزینه خرید می‌باشد.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان مهاجرت به فرانکفورت
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : فرانکفورت به عنوان پایتخت مالی آلمان، فرصت‌های شغلی فراوانی را برای افراد فعال در امور مالی و خدمات مربوط به آن ارائه می‌دهد. فرانکفورت پر از مردم عاشق غذاها و نوشیدنی‌های عالی است و رستوران‌ها و کافه‌های مختلفی در سراسر شهر به‌ویژه در منطقه ساچن هاوزن و بخش‌هایی از نوردند وجود دارد.
بیش از ۶۰۰ هزار نفر از شاغلینی که در این شهر کار می‌کنند، خارج از این شهر سکونت دارند و برای کارشان به فرانکفورت رفت‌وآمد می‌کنند. این کار هم هزینه اقتصادی و هم میزان دسترسی به فضای محدود نسبتاً توسعه‌یافته مرکز شهر را کاهش داده است. به همین علت هزینه‌های زندگی در مرکز شهر می‌تواند بالا باشد. هزینه خرید خانه به طور متوسط ۵۷۰۰ یورو در هر متر مربع می‌باشد و هزینه متوسط اجاره آپارتمان ۳ خوابه مبلغ ۱۶۰۰ یورو در ماه است. مناطق دور از مرکز شهر نیز گران است و خرید در مناطق ارزان‌تر به طور متوسط ۳۶۰۰ یورو در هر متر مربع و اجاره یک خانه ۳ خوابه حدود ۱۱۰۰ یورو در ماه هزینه دارد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید