آشنایی با اقتصاد شهر دبی

پیش از این که رکود اقتصادی، چند سال پیش به سراغ اقتصاد دبی بیاید، این شهر مکانی گران برای زندگی و هزینه اجاره و ساخت و ساز در این منطقه بسیار زیاد بود.

اما به مرور دولت توانست هزینه نیاز های روزمره را پایین بیاورد و زندگی در این شهر را مقرون به صرفه تر کند.

واحد پولی مورد استفاده در دبی درهم امارات متحده عربی است که با نماد AED نشان داده می شود و هر یک درهم به ۱۰۰ فیلس تقسیم می شود.

پشتوانه درهم امارات متحده، دلار آمریکا است و هر ۳.۶۷ درهم امارات یک دلار آمریکا به حساب می آید.

در مقایسه با برخی شهر های گران قیمت در جهان شامل سنگاپور، لندن و نیویورک، هزینه ای که صرف اجاره، مواد غذایی و رستوران در دبی می شود، نسبت به دیگر شهر ها ارزان تر است.

در دو دهه گذشته، شرکت های مستقر در دبی به کارمندان خود اجازه سکونت و تحصیل در این شهر را به عنوان بخشی از پاداششان ارائه می کردند تا به این ترتیب نیروی متخصص در این ناحیه جمع شود اما امروزه با توجه به بازار کار رقابتی که در این شهرر ایجاد شده است، چنین اجازه هایی به ندرت داده می شود.

برخی آیتم های خاص مانند ماشین و کالاهای الکترونیکی به دلیل عدم وجود مالیات و سادگی در واردات، قیمت ارزانی دارند ولی برند های مواد خوراکی بین المللی و لوازم خانگی از این قائده مستثنا هستند.

دولت امارات متحده برای این که هزینه استفاده از آب و برق را کمتر کند، یارانه پرداخت می کند ولی با این حال در فصل گرما و با توجه به شرایط آب و هوایی دبی، هزینه های مربوط به دستگاه های خنک کننده معمولا زیاد است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید