آمریکا بهتر است یا اروپا

ما کاملا مطلع هستیم که کشورهای غربی خوبی ها و نقاط مثبتی برای مهاجرت دارد اما این که عده ای می گویند تمامی خیابانها از طلا ساخته شده اصلا درست نمی باشد در اینجا شما با دشواری ها رو به رو میشوید که نظیرش در کشور خودتان نیست اما بی اغراق از لحاظ قانون و نظم و مسائلی از این دست کشور های غربی متمدن تر هستند.

به عنوان مثال همین قوانین سهل رانندگی در اروپا خیلی مراعات میگردد حال این که در کشور هایی همچون ایران ،پاکستان و عراق اینجور نیست.در هر صورت شما باید کشوری را انتخاب کنید که امکانات بهتری داشته باشد و از نظر زندگی از ایران بهتر نمود کند نه اینکه از چاله به چاهی در افتید .

بدین علت بیمه درمانی کشور مقصد ، تمیزی مردم ، فرهنگ بالا و بیشتر بودن نعمت مسائلی از این دست ، همگی در کشور مقصد مهاجرت میتواند از مسائل بسیار مهم در تصمیم گیری باشد.به همین دلیل ما این دست مسائل را با هم مقایسه کردیم و در این مقاله بر عرض شریفتان رساندیم. ما نخست از لحاظ بیمه و امنیت مقایسه امریکا و اروپا را شروع مینماییم سپس باقی مسائل مهم را هم تحلیل خواهیم نمود.

از نظر بیمه درمانی ، قطعا امریکا بسیار کشور نا مناسبی می باشد. شما از حداقل بیمه در امریکا بر خوردارید ، کافی است شما یک بار تصادف کنید و گذرتان به بیماستان بیافتد ، تا آخر عمر به بیمارستانهای امریکا بدهکار خواهید بود.امریکا ،با کمال تاسف در مقابل اروپا که بالاترین امکانات پزشکی را با توجه به بیمه بالا به صورت رایگان یا نزدیک به رایگان در اختیار مردمش قرار میدهد ، هیچ حرفی برای گفتن ندارد.شما میتوانید این امر را از تمام کسانی که در اروپا یا امریکا هستند جویا شوید.

در اروپا اشخاصی که زندگی میکنند دارای بالاترین سطح رفاه برای امکانات پزشکی هستند و میتوانند از بهترین امکانات بیمه ای استفاده کنند برای مثال اگر شما به کشور دیگری هم سفر کنید ولی بیمه اروپا را داشته باشید باز میتوانید از بیمه خود استفاده کنید و این یکی از مهم ترین شاخصه های زندگی در اروپا میباشد. حتی بیمه کشور های اسکاندیناوی گاهی از این هم بالاتر است و تمام امور را پوشش می دهد.

شما حتی اگر ده سال در بیمارستان های انگلیس یا اتریش یا سایر نقاط اروپا باشید و پول نداشته باشید هیچ کس عذر شما را نخواهد خواست.

البته امریکا از نظر پزشکی حتی پیشرفته تر جلوه مینماید اما انصافا از نظر کمک هزینه درمانی با اروپا قابل مقایسه نمی باشد. امریکا امکانات و مدرنیته بالایی دارد اما هزینه های آن واقعا ویران کننده می باشد.

از نظر امنیت ، قطعا اروپا و کشور هایی نظیر سوئیس ، اتریش ، سوئد و برخی نقاط دیگر اروپا از امریکا بهتر می باشند.شما در خیلی از مناطق امریکا بعد از ساعتی از شب نمی توانید بدون اتوموبیل و حتی گاهی با اتوموبیل از درب خانه خود خارج شوید.این به دلیل مشهودی است که در امریکا سلاح آزاد است ولی در اروپا نیست و شما میبیند در امریکا اشخاصی که هر چند گاه از رسانه ها نمایش داده میشوند که مردم را به رگبار بستند اما چنین وقایعی به مراتب در اروپا کم نظیر یا حتی بی نظیر می باشد.

البته در امریکا هم جاهای امنی وجود دارد که چنین مسایلی کمتر دیده میشود هرچند باز هم می گوییم که اروپا از نظر امنیت و بر اساس تمام آمار های جهانی از امریکا بهتر و بالاتر می باشد.

در امریکا یکی از نقاط ضعف اصلی همین نا امنی می باشد ، برای مثال در امریکا در سال گذشته پلیس بیش از هزاران گلوله شلیک نموده حال این که در آلمان پلیس در سال ۲۰۱۲فقط و فقط ۳۶گلوله شلیک نموده است و حال شما ببینید چقدر تفاوت وجود دارد. اصلا امنیت در اروپا با امریکا قابل مقایسه نیست. لینک این آمار را در آدرس زیر ملاحضه بفرمایید.

از نظر ارزانی غذا ، تفریح و امکانات سرگرمی ، بعضی ایالات امریکا همچون لاس وگاس بسیار دیدنی و بر اساس آمار پر متقاضی هستند و اگر شما برای سرگرمی و مدرنیته ، کلاب های پر زرق و برق و امثالهم ارزش زیادی قائل هستید امریکا برای شما از اروپا بهتر خواهد بود.

در اریکا گاهی حتی فروش بعضی مواد مخدر آزاد است (۳ایالت امریکا ) و شما میتوانید به سادگی به هرگونه شهر بعضی مدرن و تفریح هایی نظیر آن دسترسی داشته باشید ، در اروپا هم گاها این امکانات هست ولی امریکا قطعا برای تفریح جذاب تر جلوه میکند. برای مثال دیزنی لند امریکا مدرن تر از اروپاست هر چند تفاوت در حد ۵درصد میباشد.

اما از نظر فرهنگ حتما اروپا از امریکا بالاتر میباشد ، زیرا اصلا این انگلیسی ها و اروپائی ها بودند که امریکا را ساخته و به منصه ظهور رسانیده اند و به همین دلیل است که برای مثال شما در امریکا میزان حمایت از کنسرت و تئاتر را پائین تراز اروپا می بینید. شخصی که به امریکا مهاجرت میکند به سادگی میبیند که حتی در فیلم های آمریکائی کلمات رکیک و زشت خیلی راحت استفاده میشود حال این که استفاده از این واژگان در اروپا خیلی مرسوم نیست یا حد اقل نظیر فرهنگ آمریکائی نمی باشد.

البته شایان ذکر است آمریکائی ها مردم بسیار خونگرم و در مجموع مهربانی هستند و در نگاه اول اروپا یی ها سردتر و با فاصله بیشتری جلوه مینمایند.

امریکا برای کار معمولا بهتر است و شما در امریکا میتوانید راحت تر کار پیدا کنید تا اروپا هرچند این سهولت کار پیدا کردن در امریکا نسبت به دهه گذشته کمتر شده و دیگر نظیر سال های قبل نمی باشد.

از نظر آرامش و عدم وقوع جرم و جنایت میتوان به سادگی گفت که اروپا از امریکا بهتر است زیرا برای مثال اگر شما فرزندی دارید ، در امریکا به سادگی در مدرسه یا دانشگاه های امریکا ( بعضی از آنها ) خرید و فروش مواد مخدر را فرزند شما میبیند اما در اروپا و در کشورهای پیشرفته نظیر سوئد یا سوییس یا اتریش تقریبا چنین صحنه ای اصلا اتفاق نمی افتد.

از نظر اخذ ویزا اروپا بسیار قائده مند تر و منطقی تر عمل مینماید ، برای مثال انگلستان بر اساس امتیاز بندی و بررسی پرونده عمل میکند یا اتریش و آلمان هم همینطور اما در امریکا این با افسر ویزاست که ویزا بدهد یا ندهد ، در بعضی موارد بی دلیل و یا به دلایل واهی افسر ویزا ویزای شما را رد میکند که این عمل واقعا توهین آمیز جلوه میکند که به چه دلیل به یک شخص بدون امتیاز خاصی و سلیقه ای ویزا میدهند اما به شما ویزا ندادند. بسیاری از ویزاهای اخیر در بین آقایان که مردود شد به این دلیل بوده که شخص در سپاه خدمت سربازی رفته که بسیار عجیب است ، زیرا همه میدانیم که اصلا این با شخص سرباز نیست که در خیلی از موارد کجا خدمت کند اما به محض این که شخص راستش را می گوید که در سپاه خدمت سربازی رفته ام ویزایش را رد میکنند .

در مواردی که برای این مقاله تحقیق میکردم به شخصی بر خوردم که ویزای امریکایش رد شده بود وقتی از افسر ویزا پرسید که آخر چطور در عرض ۲دقیقه به این نتیجه رسید که باید ویزای او را رد نماید ، افسر ویزا پاسخ داد که دلش نمی خواهد جواب دهد یا در مورد دیگری شخص از افسر شنید که دلم نمیخواست به شما ویزا دهم که به این دلیل که به همراه شخص در سفارت نبودم نمی توانم صحت موضوع را تائید نمایم اما این جملات را از بسیاری از اشخاصی که از سفارت بیرون میآیند و ویزا ندارند میشنوید.

شایان ذکر است که ایرانی ها یک موج امریکایی دوستی برای مهاجرت دارند که بسیار عجیب و قطعا از روی شناخت و تحقیق نمی باشد . ما هم براین باوریم که برای تحصیل امریکا دانشگاه های خوبی دارد و سطح علمی بالا ، اما دانشگاه های اروپا به خصوص انگلیس هم بسیار سطح بالائی دارند و بی اغراق از جایگاهه خوبی برخوردارند. اگر دانشجو در امریکا درس بخواند و بخواهد در تعطیلات به ایران بیاید باید ۲روز تمام در راه باشد حال این که برای مثال از اتریش حدود ۴ساعت راه است و انگلستان ۵ساعت .

هزینه تحصیل در انگلستان برای یک سال با هزینه خورد و خوراک و هزینه زندگی و همه چیز برای یک زندگی نرمال دانشجوئی از یک دانشگاه خوب حدود ۲۹هزار دلار می باشد یعنی شخص با ۲۹هزار دلار با یک زندگی راحت فوق لیسانسش در انگلیس تمام میشود حال این که در آمریکا اگر شما بخواهید از یک دانشگاه خوب فوق لیسانس بگیرید با هزینه زندگی چیزی حدود ۱۰۰هزار دلار تمام میشود .

در آمارهای جهانی اصولا یکی از کشورهای جهان همچون اتریش ، دانمارک و امثال آن به عنوان یکی از بهترین اماکن دنیا انتخاب میشوند و امریکا معمولا در رتبه بعد از ۱۵جهان قرار دارد که خود حاکی از تفاوت سطح زندگی در امریکا و اروپاست.

امر مهاجرت و زندگی واقعا امری دشوار میباشد که ما توصیه میکنیم حتما با شناخت اقدام کنید و نه براساس فیلم های هالیوود و یک احساس آنی.

ما تقریبا به این نتیجه رسیده ایم که اروپا خیلی بهتر از آمریکا برای زندگی است وقتی اقامت گرفتید به آسانی برای تفریح به آمریکا بروید و بیایید اما دقت کنید بی پروا و بدون تحقیق اقدام نکنید ، بسیاری از هموطنان ما تنها با تصاویر فیلم و آنچه در تلویزیون دیده اند سودای آمریکا دارند اما توصیه میکنیم با دقت عمل کنید ، آمریکا جای قشنگ و زیبائی است لیکن نه آنطور که ممل امریکایی ها فکر میکردند و سودای آن در سر دارند.

مهاجرت به آمریکا یا مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به هر جائی پیش از هرچیز باید با دقت و انگیزه صورت گیرد ، در این مقاله تلاش کردیم تا شرایط مهاجرت به امریکا و اروپا را به طور کامل توضیح دهیم و در نهایت شما انتخاب میکنید که کجا برای مهاجرت و اقامت مناسب است

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید