تحصیل در استان نیوفانلاند و لابرادور

خلاصه
این استان شرقی ترین نقطه کانادا میباشد. استان از دو بخش تشکیل شده است. لابرادور که به خاک کانادا متصل است و جزیره نیوفانلاند. اکثر مردم در پایتخت استان یعنی St. John’s زندگی میکنند. اخیرا این استان به دلیل منابع طبیعی و انرژی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بزرگترین دانشگاه این استان دانشگاه مموریال نیوفانلاند بوده که با بیش از ۱۰۰ رشته در تمامی مقاطع در شهر سنتجان که مرکز استان هست.
مزایای تحصیل در نیوفانلاند و لابرادور
کیفیت تحصیل: سیستم آموزشی استان بی سی جز با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در کل دنیا میباشد.
مردم خونگرم: بریتیش کلمبیایی‌ها مردم بسیار مهربان، صبور و خونگرم هستند.
کیفیت بسیار بالای زندگی:‌ شهر ونکوور همواره جز ۳ شهر برتر در دنیا برای زندگی است.
هوای خوب: بریتیش کلمبیا دارای گرمترین هوا در کشور کانادا است.
ترانسفر واحدهای درسی: تمام محصلین پس از دوره دبیرستان امکان ترانسفر واحدهای درسی را به تمامی کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی و دولتی دارند. این امکان، تحصیل در هر نقطه از استان را برای متقاضیان فراهم کرده است.

دانشجویانی که در این استان زندگی می کنند در بیمه ی درمانی دولتی در بر گرفته نمایند و بنابراین باید برای سیاست بیمه ی درمانی خصوصی اقدام کرده و این کار به راحتی از طریق موسسات آموزشی که دانشجویان قصد تحصیل در آن را دارند، سازماندهی می شود. معمولا هزینه ی سالیانه ی این بیمه برای هر دانشجو حدود ۴۸۰ دلار کانادا است.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : بله

ملزومات اولیه: حداقل ۱۲ ماه مجوز تحصیل

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : بله

ملزومات اولیه: حداقل سه ماه اقامت در نیو برانزویک

اطلاعات بیشتر: دانشجویان بین المللی می بایست مدارک زیر را ارائه کنند:

مدرک ثبت نام تحصیلات تمام وقت در یک موسسه ی آموزش عالی نیو برانزویک
مجوز تحصیل معتبر
تاریخ ورود در نیو برانزویک

حمل و نقل عمومی در شهر سنتجان با خرید بلیط ماهیانه ۴۵ دلار به صورت نامحدود ممکن است. می توانید برنامه اتوبوس شهر سنتجان را مشاهده کنید.

هزینه زندگی در این استان بسیار مقرون به صرفه و پایین بوده و دانشجوی بین المللی میتواند با ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در این استان زندگی کند. اجاره یک اتاق مبله در مرکز شهر سنتجان بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار میباشد.

شهریه دانشگاه مموریال درحدود سالی ۹۰۰۰ دلار است که جز پایین ترین شهریه ها در کل کشورهای انگلیسی زبان میباشد.

چه افرادی واجد شرایط هستند؟

از یکی ازموسسات معتبر و دولتی کانادا در دوره معتبرکه بیش از دو سال (یا یک سال در دوره های post-graduate certificate) و تمام وقت است فارغ التحصیل شده باشند یا شرایط دانشجوی تمام وقت را حفظ کرده باشد.
باید حداقل نیم دوره راسپری کرده باشد.
باید دو سال بیشتر از فارغ التحصیلی نگذشته باشد.
دارای پیشنهاد شغلی معتبر در شغل مرتبط با تحصیل باشد.
در زمان اقدام دارای ویزای معتبرکانادا باشد.
بتواند اثبات کند که از نظر مالی توان ساپورت خودو همراهان را دارد و میتواند موفقیت آمیزدراستان نیوفاندلاند و لابرادور مستقر شود
اثبات مهارت زبانی:
اگر رشته در گروه شغلی A B 0 باشد اثبات دانش زبان از طریق ارایه نامه از کارفرمای نیوفاندلاندی یا ارایه مدرک تحصیلی و/یا شغلی.
اگر در گروه شغلی C یا D باشید باید حداقل نمره زبان را با نتیجه یکی از آزمون های معتبر ارایه دهید. حداقل نمره مورد نظر به صورت زیر است.
IELTS General: Listening: 4.5 | Reading: 3.5 | Writing: 4 | Speaking: 4

CELPIP-General: Listening: 4 | Reading: 4 | Writing: 4 | Speaking

TEF: la compréhension de l’oral : 145 | la compréhension de l’écrit : 121 | l’expression écrite : 181 | l’expression orale : 181

اگر تحصیلات خود را درخارج از نیوفاندلاند و لابرادوردر مقطع post-secondary گذرانده اید پیش از ارایه درخواست اقامت دایم کانادا باید یک سال در شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود کارکرده باشید.

تحصیل در استان آلبرتا

آلبرتا یکی از اقتصادی ترین استان های کانادا می‌باشد و با طبیعیت زیبا و محیط امن و تمیز از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است. این استان از موفقترین استان های کانادا بوده و سطح کیفی بالایی برای زندگی ارایه میکند. وجود شرکت های بزرگ نفتی و گازی در استان آلبرتا صنایع و سرمایه زیادی را جذب این استان کرده است و این شرایط به دانشجویان امکان خوبی برای یافتن شغل در این استان میدهد. دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا و دنیا در این استان قراردارد.

سیستم ترانسفر واحدهای درسی

این سیستم به دانشجویان این امکان را میدهد که در هر دانشگاهی که درس میخوانید درخواست ترانسفر به دانشگاه دیگری را بدهید. بسیاری از این سیستم برای ورود به دانشگاه های با کیفیت بسیار بالا در آلبرتا استفاده میکنند.

مدرسه دولتی برای فرزندان شما

اگر شما در دوره های بلند مدت این استان تحصیل میکنید فرزندان شما میتوانند از سیستم دولتی مدرسه استفاده کنند. این موضوع میتواند به ازای هر فرزند ۱۰ هزار دلاربه سود شما باشد.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : بله

ملزومات اولیه: حداقل ۱۲ ماه مجوز تحصیل – حد اقل ۱۲ ماه اقامت در آلبرتا

اطلاعات بیشتر: دانشجویانی که بیشتر از سه ماه و کمتر از ۱۲ ماه اجازه ی تحصیل داشته باشند می توانند واجد شرایط باشند مشروط به اینکه قصد خود برای ماندن در آلبرتا را برای حداقل ۱۲ ماه نشان بدهند. دانشجویان کمتر از ۱۸ سال می بایست به بیمه ی والدین یا ولی خود ملحق شوند. دانشجویان باید ظرف ۹۰ روز پس از ورود خود به آلبرتا اقدام به دریافت بیمه کنند. پوشش بیمه بعد از سه ماه آغاز می شود. به دانشجویان بین المللی توصیه می شود تا بلافاصله بعد از ورود خود اقدام به بیمه کردن خود کنند؛ در اولین روز سومین ماه ورودشان بیمه آغاز به کار می کند. برای نمونه اگر دانشجویی در ۲۵ آگوست وارد آلبرتا شود پوشش بیمه ی سلامت او در اول نوامبر آغاز خواهد شد. دانشجویان بین المللی باید به دنبال پوشش بیمه برای آن سه ماه اول باشند.

در آلبرتاٰ دانشجویان یک هزینه ی ماهیانه برای بیمه ی درمانی خود پرداخت می کنند که هزینه ی خدمات درمانی اولیه در حوزه های عمومی را پوشش می دهد. این پکیج به طور ویژه رای داشجویان بین المللی تخصیص داده شده است و ماهیانه شامل ۶۸ دلار می باشد.

سیستم Light Rail Transit (LRT) systems در ادمونتون و کلگری مسیرهای ارتباطی با مرکز شهر را فراهم کرده اند. دانشجویان میتوانند با ماهیانه ۸۳ دلار به صورت نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی شامل قطار و اتوبوس استفاده کنند. این مبلغ برای غیر دانشجویان (تمام وقت) ۸۹ دلار می‌باشد.

با توجه به محبوبیت شهرهای این استان، پس از ونکوور، شهر تورنتو گران ترین شهر برای اجاره مسکن در کاناداست. دانشجویان بین المللی باید دقت کنند که برای رزرو مسکت در این استان به موقع اقدام کنند. سایت های مفیدی در این زمینه وجود دارد مانند:
www.airbnb.com
www.kijiji.ca

شهریه مدارس و موسسات در آلبرتا برای هر سال بین ۸ تا ۱۱ هزار دلار می‌باشد. اجاره یک اتاق در شهر ادمونتون بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار و اجاره آپارتمان بدون اتاق خواب ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. سایر هزینه های زندگی در این استان نیز بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار ماهیانه خواهد بود.

تحصیل در استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان کمترین میزان نرخ بیکاری در کانادا را دارد. شهریه تحصیل در این استان به نسبت پایین بوده و هزینه های زندگی نیز مقرون به صرفه میباشد. این استان برای تحصیل در رشته های تکنولوژی بسیار پیشنهاد میشود. دانشگاه های ساسکچوان و رجینا مقصد اصلی دانشجویان بین المللی این استان میباشند که هر دو رنک خوبی دارند. بزرگترین شهرهای این استان ساسکاتون و رجینا با جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفر هستند.

دانشجویانی که بیش از ۲۰ هزار دلار شهریه برای کل دوره خود در ساسکچوان پرداخت کرده باشند میتوانیند از سیستم های معافیت بخشی از مالیات بهره مند شوند. اطلاعات بیشتر credits through Graduate Retention Program
کمترین درصد بیکاری
بیشترین درصد رشد جمعیت در کانادا که منجر به رونق و ایجاد شغل میشود
کمترین میزان مالیات درکشور کانادا که تنها ۵٪ میباشد
امکان معافیت مالیاتی تا میزان سالی ۱۵۰ دلاربرای هر فرزند درخانواده هایی که در سیستم ورزشی و فرهنگی شرکت میکنند Active Families Benefit (AFB)
پایین ترین قیمت خرید مسکن در کل کانادا – جدول مقایسه
بیمه درمانی رایگان برای تمام دانشجویان بین المللی
نکات مهم برای دانشجویان

در این استان تا وقتی که بعد از ورود شما از کشور خود به کانادا، این استان برای بیش از سه ماه اولین محل زندگی شما باشد، بیمه ی درمانی دولتی به شما تعلق می گیرد. پوشش این بیمه نسبتا سخاوتمندانه است. مراقبت های دهان و دندان و بینایی در این بیمه گنجانده نشده اند.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : خیر

اطلاعات بیشتر: برای کسب بیمه ی سلامت باید مجوز تحصیل و مدرک ثبت برای تحصیل تمام وقت ارائه شود.

دانشجویان با تهیه کارت های اتوبوس و مترو به نام U-Pass با پرداخت ماهیانه ۸۱ دلار میتوانند به صورت نامحدود از سفرهای شهری بهرمند شوند.

میانگین اجاره آپارتمان بدون اتاق خواب درهرماه ۵۵۰ تا ۸۰۰ دلار است.

میانگین شهریه سالیانه: ۱۰هزار دلار است.

 • Northlands College
 • Parkland College
 • Saskatchewan Indian Institute of Technologies
 • Saskatchewan Institute of Applied Science and Technology
 • Southeast Regional College
 • St. Andrew’s College
 • St. Thomas More College
 • Carlton Trail Regional College
 • Cumberland College
 • Gabriel Dumont Institute
 • Great Plains College
 • Lakeland College
 • Luther College
 • Lutheran Theological Seminary Saskatoon
 • North West Regional College

دانشجویانی که در ساسکاچوان تحصیل کرده اند باید:

 1. از یکی از موسسات معتبر این استان در دوره بعد از دبیرستان که بیش از یکسال باشد فارغ التحصیل شده باشند.
 2. باید حداقل ۶ ماه معادل ۹۶۰ ساعت در ساسکاچوان کارکرده باشند
 3. دارای ورک پرمیت معتبر باشند
 4. دارای پیشنهاد شغلی معتبر در گروه شغلی “A”, “B”, “۰” یا دریک شعل معتبر در زمینه تحصیلی خود و یا در یک فعالیت معتبرباشند. اگر شغل درزمینه رستوران است باید مجوز گرفته شود.
 5. نامه SINP Job Approval Letter را داشته باشند

تحصیل در استان مانیتوبا

کیفیت دانشگاه های مانیتوبا در کلاس جهانی قرار دارد. از این رو دانش جویان بیشماری برای تحصیل این استان را انتخاب میکنند. دانشگاه مانیتوبا در ردیف ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا بوده و در زمینه رشته های ریسرچ محور شهرت جهانی دارد.

دانشگاه ها با کیفیت بسیار بالا
تحصیل با هزینه مناسب
بیمه درمانی رایگان مادامی که دانشجو هستید
بازگشت بیش از ۶۰٪ از شهریه شما به صورت معافیت از مالیات (‌حداکثر ۲۵۰۰۰ دلار)
امکان کار پس از تحصیل در مانیتوبا
تحصیل رایگان برای فرزندان شما
بیمه درمانی رایگان برای همسر و فرزاندان شما (پس از ۶ ماه تحصیل تمام وقت)

اگر قصد دارید بیش از ۶ ماه در استان مانیتوبا تحصیل کنید، در برنامه ی خدمات درمانی دولتی با پوشش وسیعی در بر گرفته خواهید شد. این پوشش معقولانه فقط با ۴۵۰ دلار در سال انجام می شود. هزینه ی این بیمه همراه با شهریه پرداخت خواهد شد.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : بله

ملزومات اولیه: حداقل شش ماه مجوز تحصیل. حداقل شش ماه اقامت بر حسب تقویم سال.

بهترین راه حمل و نقل برای دانشجویان استفاده از سیستم اتوبوس می‌باشد. با پرداخت ماهیانه ۶۹ دلار میتوانید به صورت نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

هزینه اجاره مسکن در منیتوبا برای یک آپارتمان ماهیانه ۵۵۰ تا ۷۵۰ دلار می‌باشد.

میانگین شهریه در هر سال در این استان ۱۰ هزار دلار می‌باشد.

Assiniboine community college
Booth university college (private)
Manitoba institute of trades and technology
Red river college of applied arts, science and technology

دانشجویان بین المللی هم واجد شرایط خواهند بود اگر تمام این شرایط را داشته باشند:

از یکی از موسسات معتبر در دوره پس از دیپلم فارغ التحصیل شده باشند.
دارای ویزای کار پس از تحصیل باشند.
از کارفرمای منیتوبایی که حداقل ۶ ماه با او کار کرده اند پیشنهاد شغلی داشته باشند. اگر در استانی سایر از مانیتوبا تحصیل کرده اید باید حداقل ۱ سال با کارفرمایی که از او پیشنهاد شغلی دارید کار کرده باشید.

تحصیل در استان انتاریو

انتاریو پرجمعیت ترین استان کانادا میباشد. بیش از ۴۰ درصد مهاجرین کانادا در این استان زندگی میکنند. شهر اتاوا که پایتخت کانادا و شهر تورنتو که پرجمعیت ترین شهر کاناداست در این استان واقع شده و بیشترین تعداد دانشگاه های کل کانادا که دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند در انتاریو هستند. بالاترین آمار کاریابی در فارغ التحصیلان کانادا با ۹۲٪ در انتاریو است. تورنتو چهارمین شهر برتر زندگی در دنیا بر اساس مجله اکونومیست انتخاب شده است. ادامه تحصیل در شهر تورنتو، با توجه به حضور ایرانیان بی شمار در این شهر بسیار پر طرفدار است.

دانشجویان بین المللی این استان بخشی از طرح بیمه ی درمانی دولتی نیستند بنابراین موظفند که بیمه ی درمانی خود را از دپارتمان های خصوصی کسب کنند. طرح بیمه ی درمانی دانشگاه نیز وجود دارد که ا قیمت ۴۵۰ دلار مسئولیت این امور را دارد و فقط خدمات اولیه را پوشش می دهد. با این حال این بیمه الزامی است.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : خیر

اطلاعات بیشتر: اکثر دانشگاه های انتاریو در برنامه ی بیمه ی سلامت دانشگاه (UHIP) شرکت دارند . دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه های تحصیل می کنند باید در این برنامه ثبت نام کنند مگر اینکه معاف شده باشند.

بهترین و ارزانترین راه حمل و نقل برای دانشجویان بین المللی در استان انتاریو استفاده از اتوبوس و مترو میباشد. با خرید بلیط میتوانید در هرماه نامحدود از سفرهای شهری استفاده کنید. قیمت بلیط برای هر ماه بین ۱۰۲ تا ۱۱۵ دلار میباشد. برنامه اتوبوس و مترو شهر تورنتو را میتوانید مشاهده کنید و برای سفرهای روزانه خود برنامه ریزی نمایید.

هزینه های زندگی در انتاریو پس از بریتیش کلمبیا در کانادا بیشترین است. اجاره اتاق بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ دلار ماهیانه و اجاره اپارتمان کوچک بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در مرکز شهر خواهد بود.

شهریه دانشگاه های این استان به نسبت بیشتر استان های کانادا بالاتر بوده و بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار سالیانه میباشد. با توجه به اینکه موقعیت های کاری بیشتری در این استان وجود دارد متقاضیان شانس بیشتری برای پیدا کردن کار پاره وقت و هم چنین کار پس از تحصیل خواهند داشت.


Humber College : Toronto
Collège La Cité (FR) : Ottawa
Lambton College : Sarnia
Loyalist College : Belleville
Mohawk College : Hamilton
Niagara College : Welland
Northern College : Timmins
St. Clair College : Windsor
St. Lawrence College : Kingston
Sault College : Sault Ste. Marie
Seneca College Toronto کالج سنکا تورنتو
Sheridan College : Oakville
Algonquin College : Ottawa
Cambrian College : Sudbury
Canadore College : North Bay
Centennial College : Toronto
Collège Boréal (FR) : Sudbury
Conestoga College : Kitchener
Confederation College : Thunder Bay
Durham College : Oshawa
Fanshawe College : London
Fleming College : Peterborough
George Brown College : Toronto
Georgian College : Barrie

روش دانشجویان بین المللی OINP: International Student Category

دانشجویانی که در انتاریو تحصیل کرده اند باید پیشنهاد شغلی با شرابط زیر داشته باشند:
دارای پیشنهاد شغلی معتبر در گروه شغلی “A”, “B”, “۰” باشند و این پیشنهاد شغلی باید از نظر حداقل درآمد واجد شرایط باشد.
از یکی از موسسات معتبر و دولتی کانادا در دوره معتبر که بیش از دو سال (یا یک سال در دوره های post-graduate certificate) و تمام وقت است فارغ التحصیل شده باشند یا شرایط دانشجوی تمام وقت را حفظ کرده باشد.
باید حداقل نیم دوره راسپری کرده باشد.
باید دو سال بیشتر از فارغ التحصیلی نگذشته باشد.

تحصیل در کبک

تحصیل در کبک یک تجربه ی فراموش نشدنی است. مونترال به عنوان برترین شهر برتر دانشجویی جهان انتخاب شده است.
کانادا دارای ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج است. سالیانه بیش از ۱۵۰۰۰۰ دانشجو از خارج از کانادا جهت ادامه تحصیل به کانادا می آیند و استان کبک به نوعی بهشت دانشگاهی کانادا می باشد. هزینه های تحصیل در کبک نسبت به دیگر شهر های کانادا ارزانتر می باشد و برای دانشجویان بین المللی بسیار مقرون به صرفه است. کمترین میزان شهریه در میان دانشگاههای کانادا مربوط به دانشگاه های استان کبک می باشد.
در استان کبک ۹ دانشگاه وجود دارد که سه دانشگاه انگلیسی زبان هستند: هم چون مک گیل که دارای رتبه ۱۷ میباشد (تمرکز بر رشته های علوم پایه/پزشکی و مهندسی) و کنکوردیا که دانشگاهی تازه تاسیس و با سرعت رو به پیشرفت است (تمرکز بر رشته های علوم پایه/ پزشکی و مهندسی و بازرگانی) و بیشاپ هستند. و همچنین چهار دانشگاه فرانسه زبان: هم چون دانشگاه مونترال که بزرگترین دانشگاه فرانسه زبان قاره آمریکاست (تمرکز بر رشته های علوم پایه/پزشکی و مهندسی) و لاوال و شربروک و کبک هستند. دو دانشگاه دیگر اکول پلی تکنیک و اچ ای سی HEC (مدرسه بازرگانی) می باشند.

کانادا دومین کشور پهناور دنیا ست که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا نزدیک به قطب شمال خالی از سکنه است. کانادا از شرق با اقیانوس اطلس شمالی از غرب با اقیانوس آرام از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و در جنوب با آمریکا هم مرز است.
مساحت این کشور در حدود ده میلیون کیلومتر مربع می باشد.
پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به نام و امضای او رسمیت و ضمانت اجرایی می یابد. کانادا از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته اند و کانادای متحد را پدید آورده اند.
هر چند کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است اما جمعیت ان تنها حدود ۱/۵ جمعیت روسیه یعنی ۳۴ میلیون نفر می باشد.

کبک
استان کبک که به عنوان ایالت زیبا توسط محلی هایش شناخته میشود بزرگترین شهر شرقی کانادا با جمعیتی بالغ بر ۷۶۰۰۰۰۰ نفر می باشد. کبک یکی از قدیمیترین شهر های است . کبک با وجود تاریخ ۴۰۰ ساله اش شهریست دیدنی و پر از فضاهای پر جنب و جوش. دانشگاه لاوال که بزرگترین دانشگاه فرانسوی در آمریکای شمالی است در این شهر واقع می باشد. از نظر رتبه بندی این دانشگاه در رتبه ۱۳ دانشگاههای کانادا قرار دارد.

زبان
فرانسوی زبان رسمی و اداری در ایالت کبک کانادا می باشد هر چه اغلب انها به انگلیسی نیز مسلط می باشند با این حال نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا می باشد که در استان کبک قرار گرفته است.

مردم
خانواده های مهاجر بسیاری برای زندگی به کانادا می آیند پس این امری بسیار عادیست که ساکنین کانادا مهاجرین را می پذیرند و با آنها سازگاری پیدا میکنند. احترام به آزادی و نظر مردم یک قانون اساسی در اجتماع کاناداست. قانون شماره ۱ در میان مردم کبک احترام گذاشتن به مردم و اموالشان است. فرد با داشتن ویزای اقامت دائم کار در کانادا از تمامی حقوق یک شهروند بومی به جز حق رای برخوردار است.

مذاهب
اکثریت مردم کبک (حدود ۸۰%) دارای آیین مسیحیت هستند که ۷۵% آنها را کاتولیک ها تشکیل میدهند. مسلمانان نیز ۳.۲% از کل مذاهب را به خود اختصاص می دهند.

گردشگری در کبک
کبک ایالتی است که دارای گونه های مختلفی از گیاهان و حیوانات می باشد و سالانه تعداد بی شماری گردشگر برای دیدن طبیعت زیبا و بکر کبک به این شهر می آیند. در سال ۲۰۱۰ در حدود ۲۷ میلیون توریست از این شهر بازدید کردند که ¾ آنها از داخل کانادا و ¼ دیگر از خارج از کانادا بوده اند.
گردشگران فرانسوی که به کبک می آیند طولانیترین اقامت را در این شهر دارند.

آب و هوای کبک
در استان کبک تغییرات آب و هوایی نسبت به هر منطقه متفاوت است. هوای این منطقه از دنیا در حدود ۵ تا ۶ ماه به معنی واقعی سرد می باشد و زمستان گاها تا ۶ ماه ادامه میابد.
برف و باران در این منطقه فراوان می باشد و ۱۶% آب شیرین جهان را به خود اختصاص داده و شهروندان بابت اب هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند. در استان کبک تابستان به معنای واقعی آن وجود دارد و تقریبا ۲ تا ۳ ماه از سال کاملا گرم و مرطوب می باشد. بها ر و پاییز در این منطقه به مفهوم واقعی وجود ندارد.

اقتصاد کبک
اقتصاد در کبک یک اقتصاد مدرن صنعتی و باز است که باعث ایجاد تعادل تجاری مثبت می شود. از امضای توافق نامه تجارت بین آمریکا و کانادا در سال ۱۹۸۷ صادرات کبک به خاک ایالات متحده افزایش قابل توجهی داشته است. اقتصاد کبک نیز مانند دیگر کشورهای بزرگ صنعتی عمدتا بر پایه ی بخش خدمات وهم چنین تولید میباشد. حدود ۸۵% از صادرات کانادا به آمریکا میرود. روابط اقتصادی میان فرانسه و کبک نیز حائز اهمیت می باشد.
واحد پول: CAD
واحد پول این کشور دلار کانادا می باشد

کبک یک نظام آموزشی معتبر و دیپلم های شناخته شده در سطح بین المللی و سطح بالایی از زندگی را بر طبق طبقه بندی سالیانه سازمان های اقتصادی همکاری و توسعه را به شما پیشنهاد میدهد پس اجازه دهید کبک میزبان تحصیل شما باشد.(OECD)

مراجع آموزش عالی در کبک به دو گروه دانشگاه و کالج تقسیم شده اند.
استان کبک سرمایه داری عظیمی در بخش آموزش دانشگاهی انجام داده است و شبکه گستردهای از دانشگاهها در سرتاسر استان وجود دارند.
در استان کبک تحصیل تا پایان دوره متوسطه و قبل از ورود به دانشگاه (با احتساب دوران کالج) ۱۳ سال به طول می انجامد که از استان های دیگر کانادا یک سال بیشتر است. به همین دلیل اغلب دانشجویان در بیشتر استان های کبک بعد از سه سال موفق به اخذ مدرک کارشناسی می شوند در حالی که در دانشگاه های استان های دیگر کانادا دوران لیسانس یا کارشناسی معمولا چهار سال است.

مراحل تحصیل

تحصیل در دوره های CEGEP یا همان پیش دانشگاهی: پس از دوره دبیرستان یا همان پایان سال ۱۱ تحصیلی دانش آموزان در کبک وارد مرحله سژپ میشوند. در مجموع ۴۲ CEGEP فرانسوی و ۶ CEGEP انگلیسی در کبک وجود دارد. متقاضیان ایرانی که مدرک دیپلم را در ایران دریافت کرده باشند نیز میتوانند در صورت واجد شرایط بودن در دوره های پیش دانشگاهی کبک شرکت کنند و پس از اتمام دوره وارد دانشگاه های کبک یا سایر دانشگاه های کانادا شوند.

مرحله اول دانشگاهی (لیسانس): در کبک دوره کارشناسی از ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. مدرک لیسانس دو نوع است: عمومی و تخصصی. در دانشگاه ها دوره های مقطعی و فشرده با مدرک رسمی نیز برگزار می شود.

مرحله دوم دانشگاهی (فوق لیسانس): در کبک فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. این دوره ۲ سال به طول می انجامد. اخذ مدرک کارشناسی ارشد منوط به قبولی در آزمون نهایی و دفاع موفق از پایان نامه است. دانشگاه ها هم چنین دارای دوره های کوتاه مدت ۱ ساله با مدرک دیپلم تخصصی کارشناسی ارشد هستند.

مرحله سوم دانشگاهی (دکترا): دوره دکترا سه سال است و به اخذ مدرک پی اچ دی می انجامد. داشتن مدرک فوق لیسانس شرط ورود به این مقطع می باشد. تنظیم مقاله از ضروریات دوره دکترا می باشد.

دانشجویان خارجی:
دانشجوی خارجی یا بین المللی به کسانی ابلاغ می شوند که فاقد تابعیت و اقامت دائم کانادا می باشند و در دوره های رسمی آکادمیک در دانشگاه ها کالج ها یا سایر مراکز آموزش عالی کانادا به تحصیل مشغول می باشند. در کبک کلیه دانشجویان خارجی موظف به اخذ مجوز دانشجویی محلی از اداره مهاجرت این ایالت و مجوز دانشجویی از اداره مهاجرت کشور میباشند.

شرایط ورود: شرایط خاصی تعیین نشده اما چنانچه مسئولین اداره مهاجرت داوطلبی را از حیث آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسه (زبان رسمی دوره) واجد صلاحیت تشخیص ندهند مراتب بلا فاصله جهت ابطال برگه پذیرش به مرکز مربوطه ابلاغ می‌شود.
مقررات ورود: داشتن بیمه نامه معتبر بهداشتی/ درمانی صادره توسط شرکت بیمه معتبر
مقررات بهداشتی: گواهی پزشکی که باید توسط پزشکان مجاز مورد تائید سفارت کانادا صادر شود.
نحوه ثبت نام: مکاتبه مستقیم با مراکز آموزش عالی جهت راهیابی به این مراکز ( دانشگاه ها و کالج ها)

اقسام موسسات آموزش عالی:
۱. دانشگاه ایالتی
۲. کالج های ایالتی
۳. کالج های خصوصی
۴. کالج هنر های کاربردی و فنی و حرفه ای

لیست دانشگاه های استان کبک بر اساس منطقه

Montreal
• Université Concordia
• Université McGil
• Université de Montréal
• HEC de Montreal
• Ecole polytechnique
• UQAM- Université DU Québec a Montréal
• ETS- Ecole de technologie supérieure
• TELQ- L’université a distance de l’UQAM

Québec

• Université Laval

• INRS- Institut national de la recherche scientifique

• ENAP- Ecole nationale d’administration publique

Sherbrooke

• Université Bishop دانشگاه بیشاپ

• Université de Sherbrooke

Trois-Rivières

• UQTR- Université du Québec a Trois-Rivières

Saguenay

• UQAC- Université du Québec a Chicoutimi

Rimouski

• UQAR- Université du Québec a Rimouski

Gatineau

• UQO- Université du Québec a Outaouais

Abitibi- Témiscaminque

• UQAT- Université du Québec en Abitibi- Témiscaminque

شرایط پذیرش غالبا متناسب با دانشگاه رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است با این حال موارد عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کبک عبارتند از:

۱. اصل ترجمه مدارک تحصیلی قبل
۲. رزومه علمی حداکثر در دو صفحه
۳. گواهی یا کارت اقامت دائم کانادا (پی آر) برای استفاده از کاهش ۷۰ % شهریه
۴. انگیزه نامه در دو یا چهار صفحه
۵. در برخی مواقع هماهنگی با استاد راهنمای پایان نامه ( برای ادامه تحصیل در فوق و دکترا)
۶. تکمیل فرم در خواست پذیرش به صورت آنلاین و یا تکمیل و ارسال با ایمیل
۷. پرداخت هزینه بررسی در خواست پذیرش معمولا بین ۷۰-۱۰۰ دلار به صورت آنلاین و یا با چک بانکی
۸. معمولا سه معرفی نامه کتبی رسمی و یا فرم تکمیل شده توسط معرف (استاد دانشگاه یا کارفرما) که مستقیما در پاکت در بسته ارسال می شود.
۹. اصل ترجمه رسمی شناسنامه خود و والدین جهت صدور کد تحصیلی ملی
۱۰. در برخی موارد اصل گواهی کار از کارفرمایان قبلی به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا ترجمه رسمی آن به زبان اشاره شده
۱۱. ارسال درخواست پذیرش در مدت زمان اعلام شده که غالبا در سایت اینترنتی هر دانشگاه مشخص شده است.
پس از ارزیابی و اعلام نظر توسط هیات ارزیابی دانشگاه چنانچه موفق به دریافت پذیرش شده باشید نامه ای تحت عنوان تبریک و اعلام ادمیشن دریافت خواهید کرد که پس از آن لازم است ثبت نام و انتخاب واحد نسبت به پرداخت شهریه تحصیلی خود اقدام کنید. شهریه های تحصیلی بسته به هر دانشگاه و مرکز آموزشی متفاوت و برای شهروندان و مقیمان کانادا از ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در ترم متغیر است . برای کسانی که برای ویزا دانشجویی اقدام می کنند این مبالغ به طور متوسط ضرب در ۳ میشود.

بورس تحصیلی در کبک
کمک های مالی در کبک برای کمک به تحصیل و پروژه های تحصیلی شما در دسترس می باشد. این کمک های مالی همچون یک معافیت یکجا و بورس کاملی است که تمام هزینه های تحصیل را برای دانشجویان خارجی پوشش می دهد.
بر اساس موافقت نامه همکاری میان دولت کبک و بعضی از دولت های خارجی دانشجویان خارجی معاف از پرداخت شهریه کامل می باشند و هم چون دانشجویان کبکی به همان میزان شهریه را پرداخت می کنند. لیست این کشورها را میتوانید در سایت وزارت آموزش تفریح و ورزش دولت کبک مشاهده کنید.

دیگر بورس ها
بورس های دیگر را می توانید از دپارتمان تحصیلی کشور خود و یا از موسساتی در کبک که تمایل به تحصیل در آنجا دارید اخذ نمایید.
افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند واجد شرایط انواع وام و بورس تحصیلی می باشند.
آدرس اینترنتی بخش وام های تحصیلی کبک:
www.afe.gouv.qc.ca

شرایط لازم جهت دریافت وام تحصیلی در کبک
۱. اقامت کبک را داشته باشند (مدرک سی اس کیو را دریافت کرده باشند)
۲. قصد داشته باشند به صورت تمام وقت تحصیل کنند.
۳. وزارت آموزش کبک موسسه ای را که برای تحصیل انتخاب کرده اید را تائید کند.
نکته قابل توجه این است که یک زوج به صورت همزمان نمی توانند از کمک مالی تحصیلی بهره ببرند.
مبلغ وام هر دانشجو به دوره تحصیلی او بستگی دارد. متقاضیان دوره های کالج تا سقف ۲۳ هزار دلار/ متقاضیان دوره های لیسانس تا ۳۰ هزار دلار/ متقاضیان دوره هایفوق لیسانس تا ۴۲ هزار دلار و متقاضیان دوره های دکترا تا ۵۵ هزار دلار میتوانند وام دریافت کنند.

حداکثر مبلغ بورس در یک سال تحصیلی
۱۶۱۵۲ دلار برای دوره های دانشگاهی و ۱۳۵۷۱ دلار برای دوره های کالج
۳۶۵۷ دلار برای یک فرزند ۴۶۲۸ برای دو فرزند و ۵۶۰۴ برای دو فرزند یا بیشتر.
پرداخت اقساط این وام های تحصیلی از ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی شروع می شود. در صورت عدم توانایی دانشجو در بازپرداخت وام ها ممکن است ۶ ماه دیگر به تعویق بیافتد.

اگر قصد تحصیل دراستان کبک را دارید پس از دریافت نامه پذیرش از مراکز آموزشی باید درخواست اقامت موقت کبک را به اداره مهاجرت استان کبک ارسال کنید تا نامه سی ای کیو CAQ – Certificat du Selection du Quebec صادر شود. در صورت تکمیل بودن مدارک دریافتی توسط اداره مهاجرت کبک، نامه سی ای کیو توسط این اداره صادر میگردد و یک نسخه برای متقاضی و یک نسخه برای ویزا آفیس ارسال خواهد شد تا متقاضی بتواند درخواست ویزای دانشجویی خود را دنبال کند. در حالت کلی هر زمان برای تحصیل در کانادا نیاز به استادی پریمت دارید نیاز به سی ای کیو هم خواهید داشت. تنها استثنا مربوط به زمانی است که فرزند زیر ۱۸ سال که تنها در کانادا تحصیل میکند پس از اتمام استادی پرمیت تصمیم به تمدید ویزای ویزیتوری خود کند و درخواست استادی پرمیت مجدد ندهد.

بدون دریافت نامه سی ای کیو اجازه تحصیل در استان کبک را نخواهید داشت مگردر یکی از شرایط زیر باشید:

دانشجویانی که توسط برنامه های دولت کانادا در خصوص کشورهای در حال توسعه فاند دریافت کرده باشند.
متقاضیانی که دارای نامه سی اس کیو هستند.
متقاضیانی که مجاز به تحصیل بدون دریافت استادی پرمیت هستند. استثنا بالا را در نظر بگیرید.
فرزندان زیر ۱۸ سال که در کبک در دوره های کمتر از ۶ ماه مشغول به تحصیل هستند.
طول مدت زمان صدور سی ای کیو به اندازه دوره تحصیلی متقاضی میباشد. البته در مواردی که طول دوره تحصیلی بیش از ۳ سال باشد سی ای کیو همچنان سه ساله صادر خواهد شد. به عبارتی حداکثر طول مدت نامه سی ای کیو کبک ۳ سال است و در صورت نیاز متقاضی باید نسبت به تمدید آن اقدام کند.

نحوه اقدام برای دریافت نامه CAQ

برای دریافت نامه CAQ شما باید نامه پذیرش معتبر به همراه کپی پاسپورت و یک قطعه عکس را به همراه رسید اپلیکیشن آنلاین به اداره مهاجرت استان کبک پست کنید.

امریکایی هایی که قصد تحصیل در کبک را دارند، معمولا در فرودگاه استادی پرمیت خود را دریافت میکنند.‌ آنها از زمان دریافت استادی پریمت ۶ هفته فرصت دارند تا برای دریافت نامه سی ای کیو درخواست دهند.

به طور معمول در مناطق جنوبی تر کبک به علت گرمتر بودن آب و هوا اجاره مسکن بیشتر می باشد نسبت به مناطق شمالیتر و سردتر.
هزینه تحصیل نیز برای دانشجویانی که با ویزای دانشجویی وارد کانادا می‌شوند در حدود ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هر ترم بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است.

آیا بدون مدرک آیلتس یا تافل و تنها با داشتن مقاله علمی می توان از دانشگاهای کانادا پذیرش گرفت؟
خیر، یکی از شرایط اصلی پذیرش در دانشگاه های کبک داشتن مدرک آیلتس یا تافل است.

نحوه دریافت بورس تحصیلی به چه صورت است؟
اخذ بورس تحصیلی مستلزم داشتن شرایط ممتاز می باشد. برای گرفتن بورس سوپروایزر باید شما را تائید کند که واجد شرایط هستید یا نه! باید با مسئول پذیرش مکاتبه کنید که در مکاتبه سوم به بعد به نتیجه خواهید رسید.

ویزا موندیال چه شرایطی ارائه می دهد؟
موسسه از صفر تا صد شروع تحصیل در کانادا رو برای شما فراهم میکند. انتخاب رشته، تدریس زبان انگلیسی و فرانسه و معرفی به آموزشگاه های معتبر تهران جهت استفاده از تخفیفات. امور ویزا و دریافت بورس ها و همچنین در بسیاری از شهر های کبک خدمات پس از ورود که شامل تهیه مسکن و کارت های شهری و خرید بیمه. معمولا مشتری های موسسه دغدغه این موارد رو ندارند چون برای تهیه همه این موارد کارشناسان ما (با سالها تجربه تحصیل، کار و زندگی در کانادا) در کنار شما هستند.

آیا برای تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به دانستن و یا داشتن مدرک فرانسوی است؟
خیر، نیازی نیست. اما دانستن زبان فرانسوی برای زندگی بسیار مهم می باشد.

سازمان MICC دوره های زبان فرانسه برای مهاجرانی که در استان کبک اقامت دارند تدارک دیده است که این کلاسها در یکی شدن هر چه بیشتر مهاجران با جامعه ی کبکی و همچنین پیدا کردن کار مناسب کمک نموده است.

برای شرکت نمودن در این کلاسها مواردی برای واجد الشرایط بودن لحاظ شده که به قرار زیر است:

داشتن PR

داشتن موقعیت پناهندگی

از حضور شما در کانادا نباید بیش از ۵ سال گذشته باشد.

۱۶ سال یا بیشتر داشته باشید.

همچنین شما باید از یکی از چهار گروه زیر به کانادا وارد شده باشید:

• مهاجرت کانادا (CIC)

• CSQ

• کمیسیون مهاجرت از طریق پناهندگی

• ERAR

مدارک مورد نیاز

گروه اول: افراد دارای PR که پروسه شان خارج از کانادا انجام شده:

ویزای کانادا که داخل پاسپورت هر فرد می باشد و تایید PR

یا

کارت PR

یا

IMM 1000 که قبل از ۲۸ جون ۲۰۰۸ و در خارج از کانادا صادر شده باشد.

گروه دوم:

افراد دارای PR که پروسه شان در کانادا انجام شده:

تایید PR

یا

کارت PR

یا

IMM 1000 که قبل از ۲۸ جون ۲۰۰۸ و در خارج از کانادا صادر شده باشد.

گروه سوم: افراد دارای وضعیت پناهندگی

CSQ, R8

یا

CIRS و یا ERAR

گروه چهارم: افرادی که قانونا می تواند در کشور کانادا درخواست PR بدهند:

نامه از طرف CIC

یا

داشتن یکی از مدارک زیر:

• ویزای دیدار

• ویزای دانشجویی

• work permit

کمک مالی

برای اینکه بتوانید از کمک مالی MICC استفاده کنید باید SIN نامبر داشته باشید. اگر SIN نامبر را هنوز دریافت نکرده اید باید به مرکز Service Canada در شهر خود مراجعه نمایید. کمک های مالی تنها به دوره های تمام وقت MICC تعلق می گیرید. “(این کمک مالی در حدود هفته ای ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار می باشد. نقل از نگارنده)”

برای اقدام می توانید هم بصورت حضوری و هم بصورت غیر حضوری اقدام نمایید.

بصورت حضوری: برای اقدام جهت ثبت کلاسها متقاضی باید با در دست داشتن مدارک ذکر شده به آدرس زیر مراجعه نماید.

Direction régionale de l’île de Montréal

Mailing address or by appointment only:

۸۰۰, boulevard De Maisonneuve Est, bureau 301

Montréal (Québec) H2L 4L8

Berri-UQAM

همچنین متقاضی می تواند کل مدارک (متقاضی باید دقت نماید که مدارک کامل باشد و کارت PR باید پشت و رو کپی گرفته شود) خود را بهمراه فرم پر شده و امضا شده ثبت نام به آدرس زیر بفرستد:

Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles

Registraire central

۸۰۰, boulevard De Maisonneuve Est, bureau 200

Montréal (Québec) H2L 4L8

می توانید فرم ثبت نام با فرمت Pdf را دانلود کنید و یا بصورت آنلاین فرم ها را تکمیل نمایید.

پس از ارسال و یا تحویل مدارک نامه ای دریافت خواهید کرد که در آن روز و تاریخ تعیین سطح به شما داده می شود. زمان مصاحبه بسته به تعداد مهاجران در هر زمان متفاوت است. برای مثال ممکن است در تابستان که تعداد مهاجران بیشتر است تا وقت تعیین مصاحبه زمان طولانی تری طول بکشد. پس از حضور در زمان و مکان تعیین شده در روز مصاحبه توسط یکی از معلمان MICC از متقاضی تعیین سطح گرفته می شود. این کلاسها دارای ۳ سطح ابتدایی٬ متوسط و پیشرفته می باشد که هر کدام ۳ ماه طول می کشد. بطور کلی کل دوره ۱۸۰۰ ساعت بطول می انجامد که هر فردی بسته به سطح قبول شده می تواند از این تعداد ساعات بهره ببرد. تعیین سطح هم بصورت شفاهی و هم بصورت کتبی می باشد بدین صورت که از متقاضی خواسته می شود در مورد موضوعی در ۱۰ دقیقه مطلبی را بنویسد. پس از اتمام جلسه تعیین سطح به شما برگه تاییدی داده می شود و همچنین از طریق پست نامه ای دریافت خواهید کرد که روز و مرکز شروع دوره در آن ذکر شده است. در روز تعیین سطح از شما آدرستان را می پرسند و این بدین منظور است که نزدیک ترین مرکز به منزل شما را اختصاص دهند. این کلاس ها عموما ۲۵ یا ۳۰ ساعت در هفته می باشد که با توجه به محل برگزاری ساعات آن متفاوت است.

دوره های نیمه وقت

اگر شما نیاز به یادگیری زبان فرانسه دارید، اما نمی توانید در کلاس های تمام وقت شرکت نمایید می توانید در کلاس های پاره وقت شرکت نمایید. با توجه به سطح و محل برگزاری دوره ها گزینه های زیر پیش روی شماست:

• ۴ ساعت در هفته

• ۶ ساعت در هفته

• ۹ ساعت در هفته

• ۱۲ ساعت در هفته

همچنین این کلاسها با توجه به زمان و محل برگزاری می تواند صبحها٬ بعد از ظهر ها و یا آخر هفته ها برگزار شود.

شرایط واجد الشرایط بودن این دوره ها:

• باید مقیم کبک باشید.

• شرکت در کلاس های زبان فرانسه که از طرف MICC برگزار می شود به ۱۸۰۰ ساعت نرسیده باشد. (یعنی کمتر از این میزان ساعت کلاس زبان فرانسه MICC رفته باشید و یا اصلا شرکت نکرده باشید).

• جزو یکی از گروه های مهاجرتی اعلام شده در بخش اول باشید.

• ۱۶ سال و یا بالاتر سن داشته باشید.

• سطح زبان فرانسه ضعیفی برای زندگی و کار داشته باشید.

لیست مراکز ثبت نام دوره های نیمه وقت با فرمت pdf

شما می توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز (از جمله مدرک لندینگ و کپی پاسپورت) به یکی از مراکز رفته و پروسه ثبت نام را تکمیل نمایید.

مشاهده زمانبندی سالانه دوره های پاره وقت MICC

کمک تحصیلی:

به دوره های نیمه وقت زبان فرانسه بورس تعلق نمی گیرد اما مادرانی که دارای فرزند هستند و کسی را برای نگهداری از آنها در زمان کلاس ها ندارند می توانند از کمک مالی اندکی جهت نگهداری کودک خود استفاده نمایند. این کمک مالی تنها به کودکان زیر ۱۲ سال تعلق می گیرد. هنگام ثبت نام فرم و مدارک ارائه شود.

دانلود فرم کمک مالی والدین با فرمت pdf

مدارک مورد نیاز:

• مدارک مربوط به هویت کودک و همچنین محل زندگی وی

• اصل ویزای هر فرزند و پدر یا مادر

• PR فرزندان و یا شناسنامه برای کودکانی که در کانادا بدنیا آمده اند.

تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

پرنس ادوارد کوچکترین استان کاناداست که با ساحل های سنگی زیبا شناخته میشود. جزیره پرندس ادوارد دو بخش شهری دارد. بزرگترین بخش شهری آن که دانشگاه پرنس ادوارد هم در آن قرار گرفته، شارلوت تاون (Charlottetown) میباشد که در جنوب جزیره بوده و بخش دیگر که کوچک تر و در ۴۰ کیلومتری شارلوت تاون است نیز سامرساید (Summerside) نام دارد. بیش از ۵۰ ملیت در دانشگاه پرنس ادوارد تحصیل میکنند. شهریه این دانشگاه درحدود سالی کمتر از ۱۰ هزار دلار است که جز ارزانترین دانشگاه های کانادا میباشد. ویزا موندیال نمایند رسمی دانشگاه پرنس ادوارد از علاقه مندان به تحصیل در این استان کانادا دعوت به تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی مینماید.


کیفیت تحصیل: سیستم آموزشی استان بی سی جز با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در کل دنیا میباشد.
مردم خونگرم: بریتیش کلمبیایی‌ها مردم بسیار مهربان، صبور و خونگرم هستند.
کیفیت بسیار بالای زندگی:‌ شهر ونکوور همواره جز ۳ شهر برتر در دنیا برای زندگی است.
هوای خوب: بریتیش کلمبیا دارای گرمترین هوا در کشور کانادا است.
ترانسفر واحدهای درسی: تمام محصلین پس از دوره دبیرستان امکان ترانسفر واحدهای درسی را به تمامی کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی و دولتی دارند. این امکان، تحصیل در هر نقطه از استان را برای متقاضیان فراهم کرده است.

گر دارای بیمه ی درمانی خصوصی که مخارج درمان شما را به صورت بین المللی پوشش دهد، نیستید موظف به خرید بیمه ی درمانی خصوصی این استان به مبلغ سالیانه ۵۰۰ دلار هستید. دانشگاه و کالجی که در آن ثبت نام کرده اید، بعد از تصمیم گیری و پرداخت هزینه، مسئولیت این امور را به عهده می گیرد.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : خیر

اطلاعات بیشتر: دانشجویان بین المللی می بایست بیمه ی سلامت خصوصی داشته باشند. مؤسسات می توانند برنامه های بیمه ای خود را به دانشجویان بین المللی ارائه کنند. این برنامه ها می توانند اجباری یا اختیاری باشند.

حمل و نقل عمومی در شهر با خرید بلیط ماهیانه ۴۵ دلار به صورت نامحدود ممکن است. برنامه اتوبوس Charlottetown, Cornwall and Stratford Transit را مشاهده کنید.

هزینه اجاره یک اتاق مستقل در شهر Charlottetown بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. اجاره آپارتمان هم از ۵۵۰ دلار تا ۷۰۰ دلار در ماه ممکن است.

Collège Acadie Î.-P.-É
Holland College

PEI PNP Labour Impact Category: International Graduate
در این روش متقاضی مهاجرت باید:
۱- از یکی ازموسسات معتبر و دولتی کانادا در دوره معتبرکه بیش از دو سال (یا یک سال در دوره های post-graduate certificate) و تمام وقت است فارغ التحصیل شده باشند.

۲-دارای پیشنهاد شغلی معتبر در گروه شغلی “A”, “B”, “۰” از کارفرمای پرنس ادواردی باشند و ۶ ماه در این پست کار کند.

تحصیل در استان نیوبرانزویک

یش از ۱۰۰ ملیت در استان نیوبرانزویک و دانشگاه اصلی این استان یعنی دانشگاه نیوبرانزویک در حال تحصیل هستند. دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان های رسمی این استان بوده و شهر سنتجان (Saint John) بزرگترین شهر این استان میباشد. دانشگاه نیوبرانزویک دارای دو کامپوس در پایتخت این استان و بزرگتزین شهر این استان است. همچنین دانشگاه مونکتون بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان (در خارج از استان کبک) در شهر مونکتون در استان نیوبرانزویک قرار دارد.


تحصیل در محیط دو زبانه انگلیسی و فرانسوی
هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه

با پرداخت ماهیانه ۶۶ دلار در شهر سنت جان میتوانید به صورت نامحدود از سفرهای شهری استفاده کنید. لیست هزینه های حمل و نقل در شهر مونکتون هم حدودا در همین قیمت است.

هزینه مسکن در این استان جزء ارزانترین استان های کانادا میباشد. هزینه خرید خانه حدود ۱۵۰ هزار دلار (در تورنتو ۸۰۰ هزار دلار و در ونکوور ۱.۵ میلیون دلار) و هزینه اجاره یک اتاق بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار در هر ماه خواهد بود.

شهریه مدارس و موسسات در بریتیش کلمبیا برای هر سال بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار میباشد. اجاره یک اتاق در شهر ونکور بین ۵۵۰ تا ۶۵۰ دلار و اجاره آپارتمان بدون اتاق خواب ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است. سایر هزینه های زندگی در این استان نیز بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار ماهیانه خواهد بود.

New Brunswick Community College
Collège communautaire du Nouveau-Brunswick
New Brunswick College of Craft and Design
Maritime College of Forest Technology
private occupational training institutions

متقاضیانی که از دانشگاه های یا کالج های استان نیوبرانزویک فارغ التحصیل شده باشند در انتخاب آنها برای اقدام اقامت دائم کانادا در سیستم اکسپرس اینتری (در ظرفیت مربوط به استان نیوبرانزویک) اولویت داده خواهد شد و شانس انتخاب شدن آنها بسیار بالاتر از سایر متقاضیان میباشد.

تحصیل در استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا با ۱۰ دانشگاه و سیستم کامیونیتی کالج عالی و طبیعیت زیبا از مقصد های مهم تحصیلی در کانادا میباشد. استان نوااسکوشیا شامل بیش از ۳۰۰۰ جزیره کوچک و جزیره Cape Breton و Nova Scotia peninsula میباشد. این استان به زیبایی طبیعی و سواحل زیبا و غذاهای لذیذ معروف است. دانشگاه های با کیفیت عالی مانند دانشگاه دالهاوزی در این استان هستند.


کیفیت تحصیل: سیستم آموزشی استان بی سی جز با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در کل دنیا میباشد.
مردم خونگرم: بریتیش کلمبیایی‌ها مردم بسیار مهربان، صبور و خونگرم هستند.
کیفیت بسیار بالای زندگی:‌ شهر ونکوور همواره جز ۳ شهر برتر در دنیا برای زندگی است.
هوای خوب: بریتیش کلمبیا دارای گرمترین هوا در کشور کانادا است.
ترانسفر واحدهای درسی: تمام محصلین پس از دوره دبیرستان امکان ترانسفر واحدهای درسی را به تمامی کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی و دولتی دارند. این امکان، تحصیل در هر نقطه از استان را برای متقاضیان فراهم کرده است.

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد؟ : بله

ملزومات اولیه: حداقل شش ماه مجوز تحصیل

اطلاعات بیشتر: پوشش بیمه پس از سه ماه آغاز خواهد شد. به دانشجویان بین المللی توصیه می شود بلافاصله بعد از ورودشان خود را بیمه کنند. در اولین روز سومین ماه ورودشان بیمه آغاز به کار می کند. برای نمونه اگر دانشجویی در ۲۵ آگوست وارد آلبرتا شود پوشش بیمه ی سلامت او در اول نوامبر آغاز خواهد شد. دانشجویان بین المللی باید به دنبال پوشش بیمه برای آن سه ماه اول باشند.
اگر قصد تحصیل در استان بریتیش کلمبیا را دارید، حق ثت نام برای بیمه ی درمانی در طرح خدمات درمانی را دارید و تا زمانی که درخواست شما پردازش و تایید شود باید حدود ۲ تا ۳ ماه منتظر بمانید. تا این زمان شما می توانید از بیمه ی درمانی خصوصی به صورت ماهیانه استفاده کنید یا ببینید که دانشگاه چه ایده ای برای این مسئله دارد. سیاست بیمه ی درمانی در این این نیز به صورت ماهیانه پرداخت شده و تقریبا ۳۶ دلار در ماه می باشد.

سیستم اتوبوس و مترو با پرداخت ۷۰ دلار ماهیانه برای دانشجویان قابل استفاده میباشد.

با توجه به محبوبیت شهرهای این استان، پس از ونکوور، شهر تورنتو گران ترین شهر برای اجاره مسکن در کاناداست. دانشجویان بین المللی باید دقت کنند که برای رزرو مسکن در این استان به موقع اقدام کنند. سایت های مفیدی در این زمینه وجود دارد مانند:
www.airbnb.com
www.kijiji.ca

شهریه دانشگاه های این استان به طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار برای هر سال است. هزینه اجاره یک اتاق مستقل در شهر هالی فاکس بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. اجاره آپارتمان هم از ۶۵۰ دلار تا ۸۰۰ دلار در ماه ممکن است.

 • Nova Scotia Community College (NSCC)

از یکی از موسسات معتبر و دولتی کانادا در دوره معتبر که بیش از دو سال (یا یک سال در دوره های post-graduate certificate) و تمام وقت است فارغ التحصیل شده باشند یا شرایط دانشجوی تمام وقت را حفظ کرده باشد.